הי אוהבי חיות יקרים וחשובים,

אני אפרת ואני מאוהבת בחיות מילדות.. כלבים וחתולים תמיד היו חלק מחיי, ובהמשך סוסים, תוכים, והנה פתאום איזה הבטחה פנימית להציל את כולם ולתת להם את מה שהם נתנו לי: אור ואהבה שאינם תלויים בדבר כטעימה למה שיכול להתקיים גם בין בני אדם, כשהאגו מוסר והמסכות נושרות..

הרגשתי שלמראית עין, בעלי החיים הם נשמות שונות שחולקות איתנו את כדור הארץ, 

אבל למראית לב,

הם למעשה אנרגיות מרתקות בתוך גופים מרתקים שרק התחלנו להבין את העוצמה, הריפוי והאיזון הרשי, האקולוגי והקוסמי שהם יכולים להעניק לנו.  

בסיום התואר הראשון, המשכתי ללימודים מעשיים באתולוגיה וטיפול התנהגותי בבעלי חיים,  ב"מכללת מגן דויד ירוק"; בהמשך התמקצעתי ב"מכללת אנימה" בשיטות אילוף מתקדמות והומאניות לכלבים, לא שימוש בכוח, הכנעה או הרתעה  FORCE FREE TRAINING   - שיטת האילוף החיובית וההומאנית שתופסת תאוצה בעולם, ומיושמת באימון כלבי משטרה ועבודה, כלבי נחייה וצבא, ומתפתחת לצד חידושים באילוף סוסים, דולפינים, אריות ים, תוכים וחיות ספארי גדולות.

כיום אני מעבירה קורסים לאנשי מקצוע ולחובבי חיות שרואים את ייעודם ואורם בעבודה עם בעלי חיים,  ובאותו פלא מרגש שבהבנת נפשם וגישורה אל האנושות.

 גשר הזהב המהותי הזה הוא המפתח להצלת הגופנפש שלנו ושל כדור הארץ בכללותו.

ולו רק בגלל שהאהבה לחיות גורמת לאנושות לבחור דרכים אקולוגיות וירוקות לניהול העולם,

ולו רק בגלל שאימון חיות מלמד אותנו ישירות על האימון של עצמנו, על שיטות תיקון הרגלים והתניות של עצמנו, על שינוי פנימי לטובת שינוי חיצוני, על ריפוי הרגשות, היצרים, החרדות והאימפולסים הפנימיים שלנו, שמשוועים לריפוי רקמות עמוק, למען עתיד כולנו..  

אחרי שנים במקצוע גיליתי שבאילוף חיובי והומאני מסתתרת מפת הדרכים והנוסחה להפיכת כל יצר ליצירה, אגרסיה להקשבה, חרדה לאהבה, בכמה מהלכים מדעיים שמעניינים את כולם:

הורים, מורים, מטפלים ומנהיגים -  איך הופכים התנהגות פראית והיפראקטיביות להקשבה וידידותיות?  איך משפיעים על התנהגות חרדתית, רכושנית או אגרסיבית של ילדים או של בוגרים? או של עצמי..  או של עם שלם?  *מבלי* להכניע או להוריד "ארצה"?  מבלי להפחיד ולאיים? מבלי להפעיל כוחות חנק ודוקרנים, חשמל, כלא, ובהמשך ... רובים טילים ופצצות..? 

כמו בנבואות, בכתבים ובסיפורי נח והתיבה - הטיפול בבעלי חיים מחבר אותנו לייעודנו בעולם: להשיב את ההרמוניה לגן העדן כדי לשוב אליו, באמצעות טכניקות לתיקון רגשות שליליים לרגשות חיוביים והתנהגות מאוזנת; באמצעות טכניקות לריפוי טראומות, חרדות ואגרסיות,  ובכך להפוך את שורשי פחד – חזרה לאהבה. והרי לפי כל התורות והדתות - לשם כך נולדנו כולנו. 

16179599_1789587284639735_64565780127310